Dnes je úterý 25. 6. 2024 svátek má Ivan

II. oddělení

2023/2024

Květen

V květnu děti vyráběly konvičky a květiny v květináči, kterými jsme společně vyzdobili třídu a chodbu. Maminkám k jejich svátku jsme vyrobili zápichy ve tvaru srdíček a napsali krásná věnování. Z ruliček a obalů od nápojů jsme vyrobili organizéry pro snadnější přehled psacích potřeb. Jelikož počasí přálo venkovním hrám a soutěžním aktivitám, využívali jsme sportovní a dětské hřiště.

 

Duben

 

Aprílové počasí přálo společným hrám na sportovišti a odpočinku na dětském hřišti. Děti vyzdobily třídu a chodbu malovanými obrázky. Naučili jsme se vyšívat ptáčky a motýli vlnou na kartonové šablony. Děvčata si připravila pro spolužáky loutkové divadelní představení. Závěrem měsíce jsme vyrobili papírovou čarodějnickou skupinu u ohniště.

 

Březen

První jarní měsíc jsme si s dětmi vyzdobili třídu a společné prostory jarními výrobky. K MDŽ si děti pro maminky připravily krásná přáníčka a vyrobily květinu nebo kytici z barevného papíru. Následovala kresba velikonočních kraslic, pletení věnce z vrbového proutí a společné povídání o Velikonocích. A protože jsme se dočkali i krásného počasí, trávili jsme čas na dětském a sportovním hřišti.

 

Únor

První polovinu února jsme se věnovali práci s papírem. Vyráběli jsme valentýnská přáníčka, papírové květiny, drobné dárky. Vyzkoušeli jsme si vyrobit papírovou hmotu pro výrobu korálků a přívěsků. Po jarních prázdninách jsme si přiblížili tradici masopustu a vyrobili koláče a koblížky z papíru. S dětmi jsme stihli navštívit i sportovní halu a za přívětivého počasí jsme společný čas trávili vycházkami nebo hrami na dětském hřišti.

 

Leden

V lednu jsme si užívali zimní radovánky na sněhu, jízdu na koloběžkách s dopravními značkami a semaforem. Jako výzdobu jsme si vyrobili zasněženou vesničku z barevného papíru s figurkami tučňáků, závěsné sněhuláky a další papírové dekorace se zimními motivy. Děti si nacvičily a sehrály pro spolužáky divadelní představení pohádky O Červené Karkulce.

 

Prosinec

 

Sněhová nadílka nám nabídla možnost bobování, koulování a stavění sněhuláků. Děti si vyzkoušely povolání kadeřnice, holiče a jejich zákazníků. Každý den si vymalovaly políčko v adventním kalendáři a počítaly společně dny do očekávaných Vánoc. Při poslechu vánočních koled jsme vyráběli ozdobičky, vánoční dekorace a ručně psaná přáníčka pro své blízké. Před vánočními prázdninami jsme společně poseděli a povídali si o adventním čase.

Listopad

V první polovině listopadu nám přálo počasí, mohli jsme tedy uspořádat jízdu na koloběžkách a pozorovat rozmanitost opadaného listí při procházkách v okolí školy. Spadané listí a další přírodní materiály jsme použili k výrobě obrázků vlka. Při tvorbě bílého koně jsme si povídali o svatém Martinovi. Připomněli jsme si význam památky zesnulých a seznámili se s významem dne 17.listopadu. Závěr měsíce se nesl v duchu přípravy adventní výzdoby.

Říjen

V říjnu jsme si vyzkoušeli skupinovou kresbu na nafukovací balónky, vlastní výrobu a skládání papírových puzzle. Pro výrobu podzimních dekorací jsme použili kombinaci přírodního a odpadového materiálu dle vlastní fantazie. Příznivé počasí jsme využili pro společné aktivity na zahrádce a hraní kolektivních sportů na sportovním hřišti.

Září

Nový školní rok jsme zahájili poznáváním nových kamarádů. Děti se seznámily s prostředím školní družiny, dětského a sportovního hřiště a pravidly bezpečného chování v prostorách školy. Krásné dny jsme využili společnými hrami venku, jízdou na koloběžkách, kresbou křídami a stavbami na pískovišti. Vyzkoušeli jsme si malbu s použitím bublinkové folie a vyrobili ježky z ruliček a barevného papíru.

2022/2023

Červen

Na závěr školního roku jsme si s dětmi připravili malé posezení s hudbou a občerstvením, které děti sami připravily. Krásné slunné dny jsme trávili venku, kde si děti vyrobily závěs z vlastnoručně malovaných mušlí a šnečích ulit. Na dětském hřišti si děti zahrály oblíbené kolektivní hry a společně tvořily na pískovišti krásné stavby.

Květen

Krásné počasí nás v květnu lákalo na vycházky po naší obci a pobytu venku, zejména na oblíbeném sportovním hřišti. Děvčata vyráběla náramky z vlny a chlapci tvořili z použitého kartonu různé stavby a předměty. Děti si připravily loutkové divadelní představení, u kterého si vystřídaly role diváků a herců.

Duben

Duben jsme s dětmi zahájili povídáním o velikonočních tradicích a zvycích spojených se svátky jara.  Děti si vyzkoušely obkreslit spolužáky a vybarvit společně jejich postavy. Jako přípravu na hezké dny jsme vyrobili deskovou hru pro 8 hráčů s různými úkoly. Připomněli jsme si význam Dne Země a povídali si o akcích spojených s tímto dnem a důležitostí ochrany životního prostředí.

Březen

Krásné jarní dny jsme trávili venku na hřišti, na sportovišti a vycházkami v okolí školy. Besedovali jsme o pravidlech slušného chování, o správných stravovacích návycích a o vhodném oblékání při pobytu venku. Děti si nacvičily a sehrály oblíbená divadelní představení dle jejich námětů. Děti vyráběly drobné dárky, jarní přáníčka a jarní výzdobu.

Únor

V únoru si děti nacvičily dramatizaci vlastní pohádky s názvem „O začarovaném lese“. Na školním hřišti a ve sportovní hale si zahrály oblíbené kolektivní a soutěživé hry. Z papíru děti vyráběly valentýnská přáníčka, vyzkoušely si skládání origami a vyráběly karnevalové škrabošky. Povídali jsme si proč se slaví masopust a proč je součástí tradice průvod karnevalových masek a typické koblihy.

Leden

V lednu děti kreslily obrázky Tří králů a zimní krajiny dle předlohy a vlastního výběru. Třídu jsme vyzdobili kolážemi zimní vesničky. Z vlny jsme vyráběli dekorační květiny a zvířátka z bambulek. Sněhové nadílky děti využily ke koulování a společně si postavily sněhuláky.

Prosinec

Závěrem roku si děti vánočně vyzdobily třídu školní družiny a sehrály divadelní představení. Příznivé počasí jsme využili k zimním radovánkám na sněhu a za nepřízně počasí jsme si četli a povídali si o svaté Barboře a obchůzkách spojených s Mikulášem. Před prázdninami jsme společně připravili ve třídě malou vánoční kavárnu s příjemnou a milou dětskou obsluhou.

Listopad

Začátkem měsíce listopadu si děti vyzkoušely malování na obličej. Při procházkách po okolí školy děti pozorovaly práce na zahrádkách a změny v přírodě. V druhé polovině měsíce jsme společně zahájili výrobu drobných adventních dekorací. Děti si přečetly společně legendy o svatém Martinovi a svaté Kateřině a připomněli si tradice a pranostiky spojené s těmito dny.

Říjen

V měsíci říjnu si děti vyzkoušely smysly. Poznávaly různé předměty podle hmatu a ovoce podle chuti. Z různých zbytků vlny si uháčkovaly jednoduché náramky, ze sklenic od zeleniny vyrobily lucerny, které následně dozdobily podzimním listím. Příjemné počasí jsme trávili na dětském a sportovním hřišti.

 

Září

Začátkem školního roku jsme se seznámili s novými spolužáky a přiblížili jim prostředí naší družiny. Krásného počasí jsme využili k pobytu na školním hřišti. Děti si vyrobily papírové loutky a sehrály krásné představení. Dále si vyrobily obrazy z recyklovaného materiálu a stojánky na psací potřeby.

2021/2022

Červen

Poslední měsíc školního roku děti trávily převážně na školním hřišti. Venku si malovaly, četly a prohlížely si knihy, které je zaujaly. Děti si vyzkoušely malbu na kameny, vyráběly přáníčka ke Dni otců a stojánky na psací potřeby. Povídali jsme si o blížících se prázdninách, na které se děti moc těší.

Květen

Krásného počasí jsme využili k návštěvám dětského a sportovního hřiště a k vycházkám po okolí, při kterých jsme pozorovali přírodu. Děti vyrobily pro maminky k jejich svátku přáníčka a vázy ze skleněných lahví.

Duben

Začátkem měsíce dubna jsme se s dětmi zaměřili na výrobu velikonočních dekorací určených pro Velikonoční jarmark. Hezkého počasí jsme využili k návštěvě sportovního hřiště, seznámili jsme se s mezinárodním dnem Země a koncem měsíce si děti vyrobily čarodějnici a čarodějnické klobouky z papíru.

Březen

V měsíci březnu jsme se zaměřili na jarní výrobky. Děti si vyrobily nástěnný ukazatel počasí, zvířátka z papírových ruliček, z barevných papírů skládaly tulipány a naaranžovaly je do květináčů z lepenky. Děti si zahrály pohádková představení v kostýmech a vyzkoušely si vytvořit mumii. Jarní počasí jsme využili k návštěvám sportovního hřiště a procházkám s pozorováním jarní přírody.

Únor

V únoru děti malovaly na borové šišky, z kterých jsme si vyrobili společný obraz na výzdobu třídy. Zaměřili jsme se na vystřihování z papíru pro tvorbu zvířátek a karnevalových masek. Povídali jsem si o tom, jak děti trávily pololetní prázdniny a jak probíhají masopustní oslavy.

Leden

Začátkem ledna jsme si povídali, jak probíhaly oslavy vánočních svátků a zimní prázdniny v jednotlivých rodinách. Děti vyzdobily třídu zimní osvětlenou vesničkou a zimní dekorací. Zaměřili jsme se na výrobu vystřihovánek a kombinaci papíru, kartonu a vlny. Za příznivého počasí jsme chodili na vycházky po okolí školy, a když nám počasí nepřálo, navštívili jsme sportovní halu.

Prosinec

Poslední měsíc roku jsme uspořádali vánoční kavárnu. Děti si vyzkoušely přípravu občerstvení, obsluhu, dokonce i role hostů. Vánočně jsme si vyzdobili třídu i chodbu školy. Za poslechu a zpěvu koled jsme vyráběli vánoční ozdoby, přáníčka a stromečky z papíru.

Listopad

Začátkem listopadu jsme se pustili do závěrečné úpravy podzimních výrobků. Za příznivého počasí jsme trávili čas vycházkami po okolí a pozorování prací na zahradách s přípravami na zimu. Poslední týden byl ve znamení adventu. Děti si vyrobily bohatou výzdobu na chodbu a do třídy.

Říjen

Krásné podzimní počasí nás provázelo celý měsíc a přímo lákalo k vycházkám po okolí. Děti si vyrobily draky z papíru a odpadového materiálu a vyzkoušely je v terénu. Seznámili jsme se s technikou kašírování a započali s výrobou lesních hub. Ještě před podzimními prázdninami se děti zúčastnily podzimní bojovky v okolí školy, kde velice úspěšně plnily zadané úkoly.

Září

V první dny nového školního roku jsme se navzájem seznámili a sdělili si spoustu zážitků z prázdnin. Dále jsme si připomněli, jak se bezpečně chovat v prostorách školy, na hřišti ale i v blízkém okolí. A také si zopakovali pravidla z hlediska aktuálních hygienických opatření.

Jelikož bylo opravdu krásné počasí, využili jsme čas vycházkami po okolí a návštěvou školního sportovního hřiště, což bylo možné každý den.

V družině si děti zkoušely vyrobit zvířátka z papíru a vyzdobily si nástěnku ve třídě. Sbírali jsem listy a další přírodní materiály okolo nás.

2020/2021

Červen

V červnu jsme si s dětmi užívali krásného počasí na našem školním hřišti. Oslavili jsme společně Den dětí, na který jsme přichystali mnoho zábavných soutěží. Děti soutěžily v hodu míčkem do tlamy, v hodu na cíl, ve skoku přes švihadlo, v běhu apod. Odpoledne jsme zakončili malováním na chodník. Den dětí se nesl ve veselé náladě a nakonec děti získaly drobné odměny.

Také jsme tvořili dekorace do naší třídy, pracovali jsme s odpadovým materiálem.

Na konci školního roku jsme vyhodnotili naši celoroční hru, při které děti získávaly za různé aktivity žetony. Za žetony si odnesly krásné ceny.

V tomto měsíci proběhl projektový den - První pomoc.

Květen

Na konci dubna jsme v naší třídě uspořádali Rej čarodějnic. Děti se při promenádě předvedly ve svých krásných maskách, za které získaly drobné odměny. Odpoledne plné písniček, tanců a soutěží se nám velmi vydařilo.

Také jsme v naší družině připravili projektový den - Myslivost a zvířata v lese. Děti poznávaly zvířata dle obrázků, zvuků a charakteristických znaků. Měly možnost si prohlédnout lovecké zbraně a poslechnout si zvuk různých druhů vábniček.

Na konci května jsme zorganizovali další projektový den - Bubnování - šamanské bubny. Děti se seznámily se zajímavými hudebními nástroji. Při hře na bubny opakovaly různé rytmy a zvuky.

Také jsme hojně využívali sportovní hřiště. Uspořádali jsme Olympiádu. Děti soutěžily v různých sportovních disciplínách - ve skoku, hodu na cíl, běhu apod. Na závěr jsme vyhodnotili nejúspěšnější sportovce a odměnili je drobnými dárky.                                                                                                                                                            

 

Duben

V dubnu jsme se s prvňáčky sešli pouze část měsíce. Vyprávěli jsme si o prožitých volných dnech a velikonočních svátcích. Sportovali jsme na našem školním hřišti, také jsme pokračovali v naší celoroční hře. V družině jsme připravili projektový den, povídali jsme si o různých psích plemenech, jak přistupovat k pejskům, jak můžeme pejsky vycvičit apod. Toto téma jsme využili při našich výtvarných činnostech, malovali jsme pejsky a poté z těchto krásných výkresů vytvořili výzdobu naší třídy.

 

Březen

V březnu začala bohužel i pro prvňáčky distanční výuka, proto jsme neměli možnost se s dětmi setkávat v naší družině. Protože nám již začalo jaro a také se blíží Velikonoce, posílám několik nápadů na tvoření.

Únor

Letošní zima byla po letech bohatá na sníh i u nás v Kostomlatech. Využívali jsme dětské hřiště, kde jsme stavěli obydlí pro Yettiho. Malovali jsme zimní obrázky pomocí různých netradičních výtvarných technik. Pracovali jsme s odpadovým materiálem, děti si vyrobily velkou myší rodinku. Povídali jsme si o masopustních tradicích a vyráběli s dětmi masky zvířátek. Také nás navštívil pán se psím spřežením -  husky.

 

Leden

Leden se nesl ve znamení zimy. Konečně napadl sníh a mohli jsme s dětmi stavět sněhuláky, opevnění ze sněhu a koulovat se.  Tvořili jsme zimní dekorace do oken, děti malovaly obrázky sněhuláků a vyráběli jsme čepice. Krásnými výrobky dětí jsme si vyzdobili naši třídu. Také jsme si povídali o první pomoci a děti si samy vyzkoušely obvázat různá zranění. Pokračujeme v naší celoroční hře.

Prosinec

V prosinci jsme si s dětmi povídali o vánočních zvycích a tradicích. Uspořádali jsme Vánoční dílničku, kde jsme si vyrobili různé dekorace do oken a drobné dárky. Pracovali jsme s odpadovým materiálem, děti si vytvořily krásné anděly. Nejvíce se děti těšily na vánoční besídku, na kterou si připravily pestrý program. Také jsme společně zdobili perníčky. Nakonec nás navštívil Ježíšek, který nadělil dětem nové hry a stavebnice.

 

 

Listopad

Po dlouhé době jsme se s dětmi opět sešli v naší třídě. Jelikož se čas adventu rychle přiblížil, pustili jsme se s dětmi do zimní a adventní výzdoby třídy. Děti pracovaly s barevnými papíry -  vytvořily zimní strom s ptáčky. Také jsme vyráběli z kartonu Mikuláše, čerta a anděla. Vzhledem k pěknému podzimnímu počasí jsme využívali naše dětské a sportovní hřiště - děti závodily na koloběžkách, zahráli jsme si kolektivní a míčové hry.

 

Říjen

V říjnu jsme se s dětmi procházeli v okolí školy a sbírali přírodniny. Ty jsme využili na naše tvoření. Vyráběli jsme podzimní dekorace do oken. Využívali jsme také dětské hřiště, kde jsme stavěli pro ježky domečky z listí. Děti se také s chutí zapojily do stavby městečka na školním pískovišti. Další naplánované činnosti se již bohužel neuskutečnily z důvodu uzavření škol.

Září

Letošní školní rok jsme zahájili příchodem nových prvňáčků. Na děti čekala nově vymalovaná třída a nově natřené dětské hřiště. Tento měsíc jsme se zaměřili na kolektivní hry, kde jsme se seznamovali a posilovali pozitivní vztahy v kolektivu. Ve třídě jsme se seznámili s novými hračkami a společenskými hrami, nastavili jsme si pravidla pro jejich používání. Skládali jsme zvířátka z papíru a vyráběli ježčí rodinku. Těmito výrobky jsme si krásně vyzdobili naší třídu. Zahájili jsme třídní celoroční hru. Využívali jsme v hojné míře naše dětské a sportovní hřiště.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...

Co dnes vaříme

loader Načítám...
Partneři školy
Digitalizace
Digitalizace
Doučování
Vítáni